marysia pisze copywriter

Cześć! Nazywam się Maria i lubię pisać. Niniejsza strona przybrała postać mojego Portfolio. Intelektualna outsiderka – zwykłam chadzać swoimi ścieżkami. Mówią, że „mam kota” – pogodzona z tym faktem nazwałam go Rysio. Kliknij O mnie i przeczytaj więcej. MaRysia – pisze. Zapraszam!

Tworzenie stron internetowych od podstaw – praktyka czyni mistrza

Sprzedażą online zajmuję się od 2009r. Zaczynałam w firmie Bluo współtworząc marki E-zakupy24.pl takie jak: Notebook-torby.plBieliznadlamamy.pl oraz Pieknamama.pl. Biorąc udział w budowie prężnych serwisów miałam okazję nabyć sporo doświadczenia nie tylko z zakresu sprzedaży online ale także pisania tekstów, budowania ofert i marketingu. Istotnym aspektem jest także wiedza z zakresu pozycjonowania witryn oraz funkcjonowania Klientów w świecie ofert online.

Wiedza praktyczna jaką nabyłam od tego czasu oraz chęć rozwoju pozwala mi na swobodne budowanie stron, blogów oraz sklepów WWW. W międzyczasie wdrożyłam także marki własne – z bielizną oraz ubraniami dla puszystych, stronę i sklep o charakterystyce sportowej. W wyniku różnych zdarzeń losowych oraz poprzez świadomy wybór kierunku swoich działań, obecnie zajmuję się wyłącznie pisaniem oferując swoją wiedzę, doświadczenie oraz intuicję.

Dlaczego copywriter i dlaczego pisanie

Kiedyś miałam wiele wątpliwości, nie doceniałam swojego pióra pisząc do szuflady lub na blogach incognito. Z natury jestem poszukiwaczem, zadaję dużo pytań i lubię drążyć. Pasjonuję się psychologią, informatyką, kocham niezależność! Podobno miewam lekkie pióro i cięty język. Pomaga głowa pełna pomysłów, które sukcesywnie realizuję. Na co dzień jestem mamą dwójki przeuroczych urwisów, po kontuzji kręgosłupa staram się wrócić do „jakiejś” formy fizycznej – może nawet powrócę do trenowania z ludźmi na kijkach NW. Piszę poezję, pracuję nad scenariuszem. Jak znajdę chwilę zatapiam się w bohaterach moich ulubionych książek – fantasy, ezoteryka, oczywiście psychologia i marketing (taka jestem szalona!)

Jak pracuję?

Będąc całościowo skupiona na projekcie. Tworzę w zaciszu domowym na spokojnie, bez pośpiechu. Dzięki temu mogę bardziej skupić się na potrzebach Klienta i przede wszystkim czuć satysfakcję z pisanych treści. Do pracy wykorzystuję sprawdzone narzędzia – od słowników, po różne programy pomagające w SEO. Radzę sobie z Photoshopem, kodem HTML, różnej maści CMS. Analizuję budowę strony, słowa kluczowe, robię research konkurencji. 

Mam misję!

Chcę wiedzieć więcej i więcej. Nie dlatego, że kieruje mną wygórowana ambicja ale po prostu to lubię. Jestem ciekawa wielu zjawisk, rzeczy, sposobu działania i przyczyn zaistniałych sytuacji. Przekłada się to na moją pracę, ponieważ analizuję na bieżąco swoje umiejętności i wyciągam wnioski, nanoszę poprawki i dopisuję kolejne wytyczne jakimi chcę się kierować w tworzeniu. Moja lista pozycji do przeczytania oraz zapisanych linków rośnie każdego dnia. 

W to wierzę!

Wierzę, że dobrze zaprojektowana strona oraz przemyślany Content potrafią rozkochać w sobie Google. Wiarę moją opieram na tym, co widzę w statystykach i danych. Ale przecież dane budują sami ludzie – to do ludzi należy pisać, to z ludźmi należy nawiązać odpowiednią relację. Bo to właśnie ta relacja przekłada się na dobre wyniki naszej witryny.

%d bloggers like this: